Tetovaný

Válka za bílého dnePETER V. BRETT – VÁLKA ZA BÍLÉHO DNE
Originální název: The Daylight War
Překlad:
Mirka Polová
Nakladatel:
Triton

Rok a měsíc vydání: 2013/květen
Vazba: vázaný
Pořadí vydání: 1.
Formát: 157 x 212 mm
ISBN: 978-80-7387-689-0
Počet stránek: 664

Anotace:
Tetovaným a Pouštním Kopím vtrhl Peter V. Brett do první linie současné fantasy. Válka za bílého dne, dychtivě očekávaný třetí díl Brettova mezinárodního bestselleru Démonského cyklu, je pokračováním příběhu o poslední vzpouře lidstva proti démonským hordám, které noc co noc vycházejí na povrch a požírají jej. Zejména za novoluní povstávají démoni v plné síle a jejich kýženou kořistí jsou dva lidé. Každý jeden z těch dvou má šanci stát se legendárním Osvoboditelem, mužem, jenž má podle proroctví sjednotit rozprášené zbytky lidstva ke konečnému tažení a zničit démonské plemeno jednou provždy.
Arlen Sedlák býval obyčejným člověkem, ale nyní je z něj něco víc – Tetovaný, osetý tajuplnými chranami tak mocnými, že z něj dělají rovnocenného soupeře pro jakéhokoli démona. Kudy Arlen chodí, tudy popírá, že je Osvoboditelem, ale čím více se snaží být stejným jako ostatní, tím horoucněji v něj ostatní věří.
Ahmann Jardir již sjednotil bojechtivé krasijské pouštní kmeny do velkého vojska a prohlásil se Šar’damou Ka, Osvoboditelem. Má v držení starodávné zbraně – kopí a korunu -, které dodávají jeho postavení na věrohodnosti. Jenže Jardir nepřišel k moci sám od sebe. Jeho vzestup zařídila jeho první manželka Inevera, chytrá a mocná kněžka, ovládající hrozivou magii démonských kostí, která jí umožňuje nahlížet do budoucnosti. Kdysi si byli Arlen s Jardirem blízcí jako bratři. Nyní jsou z nich úhlavní sokové. A zatímco nepřátelé lidstva sílí, jediné dva muže, schopné je porazit, znepřátelí ti nejvražednější a nejzáludnější ze všech démonů – ti, kteří číhají v lidských srdcích.

„Brett je na vrcholu svých sil. Má ode mne
nejvyšší doporučení.“
Tor.com

„Brett potvrzuje své místo na špici epické
fantasy vedle takových velikánů jako
George R. R. Martin, Steven Erikson
a Robert Jordan.“
Fantasy Book Critic

„Brettovo vyprávění je co do stylu
i obsahu stále naprosto dokonalé; je to tak
strhující čtení, že s klidem vynecháte
dvě jídla, je abyste mohli zůstat ležet
na kanapi a číst dál.“
Fixed on Fantasy

„Po fenomenálním úspěchu Tetovaného
a Pouštního Kopí jsem byl vůči Válce za bílého dne
nedůvěřivý, lepší přece být nemůže.
Ale spletl jsem se… Tohle bude silný kandidát
na jednu z nejlepších knih roku.“
Jet Black Ink

Zanechat komentář