Tetovaný

Není žádným tajemstvím, že „otěže“ filmového Tetovaného budou pravděpodobně v rukou Paula W. S. Andersona, režiséra známého hlavně díky filmům Resident Evil. Paul W. S. Anderson a jeho dlouhodobý kolega Jeremy Bolt získali filmová práva a dokonce se nechali slyšet, že Tetovaný má předpoklady stát se novým Pánem prstenů v celé své epické kráse. To jsou ovšem velmi odvážná slova od režiséra béčkových filmů. Anderson je často kritikou důkladně propírán a není proto divu, že se fanoušci Démonského cyklu o filmovou verzi Tetovaného bojí. Peter V. Brett se ale na věc dívá mnohem optimističtěji a o své volbě nepochybuje.

„Celkově vzato se ničeho neobávám. To proto, že nikdo nemůže změnit knihy, které jsem napsal. Dokonce i kdyby natočili film nebo seriál a byl to hrozný propadák, v mých knihách se nezmění ani tečka. Takže moje dílo zůstane nezměněno nehledě na to, co se stane.
Nejsem z těch, kteří věří, že film by se měl naprosto přesně řídit knihou. Filmy a knihy vyžadují odlišné přístupy, a to z dobrého důvodu. Můžete strávit 50 hodin četbou knihy, ale film musí říct stejný příběh za 90-120 minut. Nějaké změny jsou nevyhnutelné.
Jsem ale velký zastánce kvality a usilovně vyhledávám partnery, kteří to vidí stejně. Nechci špatný film Tetovaný o nic víc než vy. S režisérem Paulem a jeho ženou Millou jsme o knihách opravdu dlouho hovořili před tím, než jsme se dohodli. Příběh i postavy se jim líbí a já pevně věřím, že jejich stěžejní podstatu věrně přenesou do filmu. Viděl jsem také Paulův tým v akci minulý rok a jsou to neuvěřitelně talentovaní a tvrdě pracující lidé. Mají několik skvělých nápadů, o kterých si myslím, že by opravdu mohly obohatit můj svět. Věřte mi, jestli tenhle film dostane zelenou, bude úžasný.

Peter V. Brett dostal také nabídku na psaní scénáře, ale tu odmítl.

Scénář psát nebudu. Tedy, ptali se mě, zda bych měl zájem podílet se na práci na scénáři, ale já řekl ne. Proč? Důvodů je několik. První a hlavní důvod je ten, že nejsem scénárista. Předstírat, že jsem, a převzít plnou odpovědnost za scénář a potažmo za desítky milionů dolarů investovaných do produkce by nebylo pouze neuctivé ke scénáristice jako takové, ale také nezodpovědné.
Pak také, kdybych scénář psal, chtěl bych odvést co nejlepší práci, což znamená, že bych tomu věnoval veškerý svůj čas – čas, který bych měl spíše trávit psaním mých knih, to je totiž má největší láska a to, co chci dělat.

Co se týče aktuálního stavu přípravy filmové verze, tak zatím je bohužel ticho po pěšině. Dvojice Anderson a Bolt navíc v současné době pracuje na dalších dvou filmech – Pompei a Resident Evil 6, které mají vyjít v průběhu příštího roku, takže naděje na filmového Tetovaného jsou zatím v nedohlednu.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář