Tetovaný

Velká a radostná novina se k nám donesla ze vzdáleného New Yorku. Peter V. Brett na svém webu a sociálních sítích oznámil dokončení čtvrtého  pokračování Démonského cyklu s názvem Trůn lebek (The Skull Throne). Kniha má momentálně 833 stran a je tedy zase o kousek delší než předchozí díl.

Samozřejmě se zatím nejedná o finální verzi, ale jen o první koncept, takže knihu čeká mnoho dalších úprav než se konečně dostane na pulty knihkupectví. Datum vydání ještě není oficiálně stanoveno. Předběžně se vydání originálu předpokládá v březnu 2015, ostatní země si ještě budou muset připočíst pár měsíců pro překlad. Takže k českému publiku by se kniha mohla dostat pravděpodobně někdy v květnu nebo červnu 2015. Bližší informace zatím nejsou k dispozici.

Momentálně můžeme závidět Peterovu agentovi, editorům a beta-čtenářům právo první četby zatím ještě neosekané verze Trůnu lebek. Celý proces tvorby Démonského cyklu provází zajímavá čísla:

První přijatý koncept Tetovaného: 7 let psaní, 182 278 slov, 650 stran
První verze Pouštního Kopí: 17 měsíců psaní, 231 331 slov, 795 stran
První verze Války za bílého dne: 26 měsíců psaní, 242 965 slov, 823 stran
První verze Trůnu lebek: 16 měsíců psaní, 226 318 slov, 833 stran, průměrně 5148 slov týdně

Mimo jiné se můžeme těšit také na další skvělou obálku knihy od Larryho Rostatna. Podle Petera je opět mimořádně povedená, ostatně jako všechno, co Larry Rostant vytvořil. Pokud jste tak ještě neučinili, určitě navštivte jeho webové stránky a potěšte své oko pohledem na jeho perfektní tvorbu.

Ještě tento týden máte možnost zapojit se do soutěže o nejlepší grafický návrh obálky pro Trůn lebek. Odměnou pro vítěze je kompletní set knih Petera V. Bretta.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář