Tetovaný

Snad až příliš otevřený konec Války za bílého dne, třetího dílu Démonského cyklu, vyvolal u čtenářů dychtivé očekávání dalšího pokračování, které ještě vzrostlo poté, co Peter V. Brett na svých webových stránkách uveřejnil ochutnávku z následujícího dílu (viz odkaz níže). Vzhledem k četným dotazům z řad fanoušků se autor rozhodl vyjádřit k současnému i očekávanému průběhu prací na čtvrtém dílu.

Peter V. Brett začal pracovat na čtvrté knize Démonského cyklu nazvané Trůn lebek (Skull Throne) hned po skončení propagačního turné k Válce za bílého dne. Nyní má napsaných 10 kapitol (přes 70 000 slov) z plánovaných 32 kapitol (což se samozřejmě může ještě měnit s tím, jak se příběh bude postupně vyvíjet). Před sebou má ještě přibližně dalších 200 000 slov, přičemž v průměru napíše každý týden okolo 5 000 slov, někdy méně, někdy více. Tímto tempem bude Trůn lebek hotov asi tak.. no..za dlouho. 🙂

Po dokončení knihy ale ještě není vyhráno. Předtím, než se kniha dostane na pulty knihkupectví, je nutné připočíst 6-9 měsíců pro beta-čtenáře a další úpravy. Český překlad znamená další 2-3 měsíce navíc. Předběžný Peterův odhad nás tedy odkazuje někam do roku 2015.

Celkově vzato ale práce na Trůnu lebek zatím probíhá rychleji, než tomu bylo u jeho předchůdců, zejména u Války za bílého dne. Peter ale slibuje, že čekání bude stát za to. Pro ty, kteří jsou zdatní v angličtině je k dispozici ukázka z Trůnu lebek, viz odstavec a odkaz níže. Ostatním prozatím nezbývá, než se obrnit trpělivostí.

UPOZORNĚNÍ: Pokud si budete chtít přečíst první vzorovou kapitolu Trůnu lebek, prosím buďte ohleduplní vůči ostatním čtenářům, kteří se chtějí nechat překvapit nebo ještě nemají přečtené všechny díly Démonského cyklu, a nezveřejňujte nikde spoilery. Dle přání autora vede odkaz pouze na stránku Spoiler Alert, na které jistě hravě najdete odkaz na první kapitolu.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář