Tetovaný

1. kniha TetovanýPETER V. BRETT – TETOVANÝ
Originální název:
Painted Man
Překlad: Mirka Polová
Nakladatel:
Triton

Rok a měsíc vydání: 2010/květen
Vazba: vázaný
Pořadí vydání: 1.
Formát: 157 x 212 mm
ISBN: 978-80-7387-354-7
Počet stránek: 448

Anotace:
Noc co noc přicházejí s tmou jadrnci – démoni, kteří na sebe berou děsivou podobu i podstatu. Planou sžíravou nenávistí k lidstvu, vládnou nadpřirozenou silou a mocí. Po stovky let pozvolna vyhlazují lidské stádo, které se před nimi skrývá za magickými chranami – mocnými symboly, jejichž původ je zahalen tajemstvím a ochrana děsivě křehká.
Kdysi bojovali lidé s jadrnci za rovných podmínek a zastavili je. Jenže ty dny jsou dávno pryč. Démoni sílí, zatímco lidí díky každonočním útokům ubývá.
Nyní svítá lidstvu naděje. Tři mladí lidé, kteří přežili krutý démonský útok, se odváží o nemožné – vystoupí zpoza křehkého bezpečí chran a riskují vše v zoufalé snaze odhalit tajemství minulosti.
Arlen přinese jakoukoli oběť za svobodu. Truchlivá životní pouť ho dovede až za hranice lidské moci.
Rojer, zmrzačený démonem, který mu zabil rodiče, hledá útěchu v hudbě – a objevuje, že hudba může být stejně tak útočištěm jako zbraní.
Krásná Leesha se stane obratnou léčitelkou, ale lektvary mohou i ublížit…
Společně budou čelit noci.

Zadní obálka knihy:
Nic, dokonce ani ta noc v Labyrintu, kdy se cítil nepřemožitelný, se nedalo srovnávat s pocitem, kdy stál proti jadrnci za jeho vlastních podmínek a po těle cítil mravenčení magie, která v jadrnci spalovala život. Toužil zažít ten pocit znovu a ta touha postavila všechna jeho dřívější přání do nového světla.

Když se Arlen zpětně podíval na svou návštěvu v Krasii, uvědomil si, že to od něj nebylo tak šlechetné, jak si myslel. Ať si namlouval cokoli, tak chtěl být něčím víc než jen zbrojmistrem nebo jedním z mnoha bojovníků. Toužil po slávě. Toužil po ovacích. Chtěl vstoupit do dějin jako muž, který lidem vrátil boj.

Rubrika: Tetovaný

Zanechat komentář