Tetovaný

Ano, je to opravdu tak – poslední díl Démonského cyklu je ve své hrubé podobě hotov. Čeká ho sice ještě mnoho čtení, škrtání a přepisování, tvorba obálky knihy a samozřejmě překlady, nicméně příběh jako takový je již dokončen.

Datum vydání Jádra (The Core) v originální US verzi byl stanoven na 15. srpna 2017. Pokud máte zájem o americký originál, můžete si jej předobjednat zde. Data vydání audioknih a lokálních překladů se budou lišit. Datum českého vydání zatím není přesně znám.

Nový rok a dokončení posledního dílu série Bretta ponoukly k trošce statistiky a polemizování. Pro fanoušky je to dlouhá cesta od prvního dílu Tetovaný z roku 2009 až sem. Ale pro Petera V. Bretta je ještě o dalších 10 let delší. Počátky této skvělé pentalogie sahají až do roku 1999, kdy Brett na kurzu psaní pro autory fantasy dostal za úkol napsat první kapitolu fantasy románu. A ejhle, Arlen Sedlák a démoni byli na světě. Byla to jen krátká povídka, pouhých 1600 slov, o chlapci, který nikdy nemohl cestovat ani za humna, protože musel být vždycky do večera doma, aby se mohl skrýt před démony povstávajícími z jádra. Nyní, o jeden a čtvrt milionu slov a 18 let později, se jeho příběh chýlí ke konci.

„Kariéra spisovatele s sebou přinesla více přátel, než můžu spočítat. Autoři a umělci, které jsem v dětství obdivoval, nyní znají mé jméno a tvář a setkáváme se na autorských i jiných shromážděních. Stovky tisíc fanoušků ze šesti kontinentů světa si koupili přes dva miliony výtisků mých knih v 25 jazycích. Napsání těchto knih mě doposud nejvíce přiblížilo k tomu, co chápu jako nesmrtelnost.“

Co se týče slíbených statistik prvních hrubých verzí knih, vypadají následovně:

  • Jádro – 20 měsíců psaní, 288 212 slov, průměrně 4424 slov za týden, nebo 885 slov za den
  • Trůn lebek – 16 měsíců psaní, 226 318 slov, průměrně 5148 slov za týden
  • Válka za bílého dne – 26 měsíců psaní, 242 965 slov, průměrně 3095 slov za týden
  • Pouštní kopí – 17 měsíců psaní, 231 331 slov, průměrně 4890 slov za týden
  • Tetovaný – 7 let psaní, 182 278 slov

K celkovému počtu slov by se ještě daly připočíst rozsáhlé osnovy děje jednotlivých kapitol, které si Brett vytváří vždy, než začne psát samotnou knihu. Jeho poznámky jsou velice podrobné, a například u 5. dílu obsahovaly okolo 66 tis. slov.

Nyní se text dostává do rukou editorů a úzkého kruhu beta-čtenářů k prvnímu přečtení. Jakmile se k Brettovi dostanou zpět jejich poznámky a připomínky, pustí se do přepisování. Prozatím si může užívat odpočinku a radovat se z narození dcerky Sireny.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář