Tetovaný

JARDIRcelým jménem Ahmann asu Hoškamin am´Jardir. Už jako chlapec byl hrdý, nebojácný, nadaný, bystrý a odhodlaný bojovat. Stal se z něj velký válečník a vůdce Krasijců. Pro své odhodlání smést démony z povrchu zemského coby Osvoboditel je ochoten udělat cokoli, byť jsou jeho jižanské metody pro seveřany drastické a kruté.
Abban – Jardirův přítel v době výcviku na válečníka. Po svém zranění už nikdy nemohl chodit jako dřív, stal se chaffitem (tj. podřadná kasta) a ztratil tak důstojnost včetně Jardirova přátelství. Má nadání na obchod a kšeftaření, které mu přineslo bohatství, je vypočítavý a ziskuchtivý, postrádá šarúmskou odvahu, ale má dobré srdce.
Inevera – Jardirova první manželka; jeho rádkyně, dama´ting, sama vždy tajemná a nepředvídatelná, zato Jardirův život měla nalajnovaný dokonale. S pomocí magických kůstek mu dláždí cestu ke slávě a moci, ale kdo ví, zda manželi říká všechno.
Hasik – Jardirův nenáviděný soupeř z bojové školy, brutální a surový. Přesto jeho oddanost a odvaha v boji s démony je nakonec usmířila a on se stal Jardirovým osobním strážcem.

TETOVANÝ – chlapec Arlen Sedlák z Tibbetské Říčky je už dávno pryč, stal se z něj Tetovaný muž. Celé tělo má pokryté bojovými chranami a noc co noc zabíjí démony holýma rukama. Na severu je považován za Osvoboditele, který přišel zemi očistit od démonského moru.

LEESHA – laskavá a krásná Leesha je zručná kořenářka v Osvoboditelově Kotlině. Bystrá, satrostlivá a pro svou dobrosrdečnost všemi milována. Ačkoli sama touží po vlastních dětech, okolnosti jí je zatím nedopřály.

ROJER – mladý žonglér, samorost a geniální houslista, který svou hudbou dokáže démony zklidnit i rozlítit. Pohledný, upovídaný a odvážný, a beznadějně zakoukaný do Leeshi.
Gared – dříve žárlivec a rváč, který kdekoho šikanoval. Po smrti svého otce se ale změnil. Stal se vůdcem drvoštěpů a svou sílu nyní uplatňuje v boji s démony. Přestože se k Leeshe stále chová ochranitelsky, ona už jeho vznětlivost dokáže zkrotit.
Wonda – mladá dívka, která si z Bitvy o Drvoštěpskou Kotlinu odnesla ošklivé jizvy na tváři i na duši. Zasvěcuje svůj život boji s démony. Je skvělá lučištnice a naprosto oddaná Leeshe.

REENA – nejmladší ze tří dcer statkáře Harla. Poté, co její starší sestry ze statku odešly, zůstává sama s tyranským otcem a její život je jedno velké utrpení.
Harl Jirchář – otec Reeny, Beni a Ilain. Hrubý, zakyslý, starý mrzout, kterému záleželo jen na sobě.
Jeph Sedlák – Arlenův ustrašený otec a manžel nejstarší Reeniny sestry Ilain. Po letech výčitek nad smrtí své první ženy, Arlenovy matky, a zármutku nad ztrátou syna, se v něm přece jen probouzí odvaha.
Selia „Jalová“ – starostka Tibbetské Říčky. Houževnatá, rázná žena, která nestrpěla žádnou hloupost, přesto spravedlivá a moudrá.

Rubrika: Pouštní kopí
  1. I am in fact thankful to the owner of this web
    site who has shared this impressive piece of writing at at this time.

Zanechat komentář