Tetovaný

POV nabízí specifickou formu vyprávění, kterou lze vyprávěný příběh podat mnohem zajímavější cestou. Jedná se o způsob zprostředkovanosti ve vyprávění. Jsou nám předkládány osudy vybraných protagonistů, přičemž každý z nich má různé tužby, cíle a myšlenky, a my tedy můžeme příběh sledovat z jejich pohledu. Čtenáři se tak nabízí možnost dívat se na situaci různýma očima a poznat, co se jednotlivým hrdinům honí v hlavě.

Krásným příkladem z Démonského cyklu může být Jardir. V knize Tetovaný jsme se s ním setkali pouze z pohledu Arlena. Tehdy se nám Jardir patrně jevil jako zrádcovský padouch lačnící po moci a slávě. Avšak v Pouštním Kopí se nám naskytla možnost hlouběji pohlédnout do jeho mládí, poznali jsme prostředí, ve kterém vyrůstal, náboženství, mentalitu a kulturu, pochopili jeho pohnutky a další okolnosti, které měly bezprostřední vliv na jeho jednání. Náhle se nám ukázal v úplně jiném světle a už nebylo tak snadné ho nenávidět.

To je kouzlo POV. Nabídne vám několik postav, nechá vás nahlédnout do jejich srdce, a pak už je jen na vás, koho si zvolíte za svého hrdinu.

Válka za bílého dne nám nabízí nově také pohled Abbana, Jardirova starého přítele, a pak také jeho ženy Inevery, což jistě mnozí uvítají, protože – řekněme si to narovinu – ta ženská je jedno velké tajemství.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář