Tetovaný

Vydání US verze pátého a posledního dílu Démonského cyklu Petera V. Bretta The Core (Jádro) je na spadnutí. Původně stanovené termíny 15. srpen 2017 pro US a 17. srpen 2017 pro UK byly trošku posunuty na konečný 3. říjen 2017 pro US a 28. září 2017 pro UK. To je tedy oficiální den vydání a anglicky mluvící fanoušci se opět jako první mohou zakousnout do zbrusu nových kapitol o Arlenu Sedlákovi alias Tetovaném. Co nás ale pravděpodobně zajímá více je datum vydání české verze Jádra.

Českou verzi pod stromeček letos nedostaneme

Nakladatelství TRITON, které má pod svou záštitou předchozí čtyři díly Démonského cyklu, odhaduje datum vydání na 1. čtvrtletí 2018. Vydání má údajně prioritu před ostatními připravovanými knihami edice Trifid, avšak ani tentokrát nikoliv na úkor kvality překladu a redakčních prací. Majitel práv poskytl nakladatelství finální verzi originálu k překladu před pouhými 14 dny, čili práce na českém vydání jsou teprve na samém začátku.

U čtvrtého dílu Trůn lebek jsme si na českou verzi museli počkat přibližně 7 měsíců. Nesmíme ale zapomenout, že Jádro bude zase o něco delší, což znamená i více textu pro překladatele. Máme tedy před sebou ještě poměrně dlouhou dobu napínání, ale výsledek určitě bude stát za to. Je to navíc dost času na to přečíst si celou sérii pěkně od začátku, abychom byli pořádně připravení na velké finále.

Pokud se Vám ale nechce číst všechny knihy, můžete si projít alespoň jejich obsah (viz odkazy níže) a připomenout si alespoň hlavní události, postavy a zápletky. Zavzpomínejte, co důležitého se stalo v Krasii, Osvoboditelově Kotlině, Tibbetské Říčce a svobodných městech, vzpomeňte, jakým hrozbám naši hrdinové čelí a jaké lstivé démony Jádro vyvrhlo, abyste byli připraveni sledovat jejich další osudy v posledním pokračování Démonské ságy.

Děj Tetovaného (The Painted/Warded Man)
Děj Pouštního Kopí (The Desert Spear)
Děj Války za bílého dne (The Daylight War)
Děj Trůnu lebek (The Skull Throne)

Tetovaný (The Painted/Warded Man) 2009
Pouštní Kopí (The Desert Spear) 2011
Válka za bílého dne (The Daylight War) 2013
Trůn lebek (The Skull Throne) 2015
Jádro (The Core) 2017

A ještě jedna výhoda pro ty v angličtině zdatnější jedince – zde je první kapitola The Core k přečtení.

Rubrika: Novinky

Zanechat komentář